Jdi na obsah Jdi na menu

Transportéry Pandur 2 a jejich zařazení do Rally Dakar

Nyní bych chtěl hovořit o obrněných transportérech Pandur 2 a jeho použití v Rally Dakar.Věc se má tak, že by měli běžně závodit v kategorii kamionů Pandury 2 a to v režimu 8 krát 8.Auto by bylo transformer a mělo by pohánět všechna kola,mělo by být lehčí, protože by nebylo obrněné, a mělo by mít vysokou maximální rychlost.Rychlostí by se měl vyrovnat kamionům, tedy někde okolo 160 km/h do 200 km/h.Pandury 2 by měly stabilizační systémy a měly by mít pohon 8 krát 8, který by zabraňoval zapadnutí do dun a měl by mít perfektní prostupnost terénem.Pandury by byly konkurenceschopné a mohly i vyhrávat.Kola, která má Pandur 2, jsou dostatečně velká a proto by mohl být Pandur 2 agilní a mrštný.V Rally Dakar by opět záleželo na tom, kde je lepší řidič a ne kdo má výkonnější auto.Šlo by tedy o závody řidičů, jejich schopnosti a jejich zkušeností a vyhrál by ten nejrychlejší řidič.Tedy by neexistovaly výkonnostní rozdíly a všechna auta by byla stejně výkonná, tedy by záleželo pouze na tom, kdo zajede etapu nejrychleji.